Работа!

English version
Лист 1 из 1

 2011-08-08 21:35:19
[удалить]

Native speakers of English

редактировать
Город: Московская область
Раздел: Консалтинг, тренинги
Заработная плата: 25000 - 50000 RUB
Пол: не имеет значения
Название предприятия:
Образование:  Возраст: Любой
Дополнительные сведения:
Работодатель Language Practice Centre (Московская область) предлагает вакансию на должность Native speakers of English. Зарплата 882 - 1764 USD. Опыт работы до 2 лет. Образование высшее.
Требования:

A university degree or equivalent and one of the following qualifications:RSA Certificate in English Language Teaching for Adults (CELTA)Trinity College London Certificate in Teaching English to Speakers of Other Languages (TESOL)RSA Diploma in English Language Teaching for Adults (DELTA)Trinity College of London Diploma in Teaching English to Speakers of Other Languages (DipTESOL)Any other British Council approved equivalent TEFL diploma‚ usually university based Postgraduate Certificate in Education (PGCE) in TEFL/TESOL MA or MSc in TEFL/TESOL/Applied Linguistics.

Обязанности:

Language Practice Centre requires an enthusiastic teachers of English by the new academic year starting in September 2011.You will teach General English language to children and adults.

Условия:

All learning materials‚ both published and in-house‚ are up-to-date and appropriate for the level and length of course offered by the LPC. Audio and videocassettes are available for use during lessons.We offer you a competitive local salary (depending upon qualifications and experience)
Опубликовано 2011-08-08 21:35:19
Похожие вакансии
Native speakers of English Московская областьEnglish teacher (native speaker) Московская областьTeacher on English (native speaker) МоскваBusiness English Teacher (native speaker) МоскваМенеджер по маркетингу и рекламе (English) Московская областьTeacher of English / Business English МоскваМенеджер по маркетингу и рекламе (English) Ленинградская областьПереводчик фарси (native) Москваnative speaker of Spanish Санкт-ПетербургПереводчик английского языка (native) Москва